Postanowiłem odejść z Platformy Obywatelskiej

OŚWIADCZENIE

Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej  od 2010 roku, od czasu wyborów samorządowych, podczas których, jako sympatyk Platformy Obywatelskiej zostałem radnym powiatu piaseczyńskiego.

Od samego początku bycia radnym współpracuję z  mieszkańcami dla ich dobra, poprzez udział i współorganizację wielu akcji społecznych. Poświęcam swój czas i energię na budowanie zgody i współpracy międzyludzkiej w Piasecznie, realizuję to poprzez otwarte rozmowy i interwencje, dialog grupowy, debaty społeczne.  Poprzez współpracę z wieloma organizacjami pozarządowymi  wspieram prywatnie wiele inicjatyw lokalnych w edukacji, kulturze, sztuce, ekologii i sporcie. Przez ostatnie 3 lata odbyłem ponad 1000 spotkań z mieszkańcami .

W swoich działaniach nie dzielę ludzi ze względu na ich przynależność partyjną,  ich przeszłość,  ich zasoby materialne, wiek, statut społeczny czy światopogląd.

Niestety moja praca z mieszkańcami, od samego początku budziła zazdrość, niechęć ze strony rządzących Piasecznem. Zaczęła się nagonka na moją osobę, wykluczenie mnie z akcji społecznej, wyrzucenia mojej osoby jako partnera z plakatów, nie umieszczania na stronie Gminy Piaseczno wpisów z akcji społecznych, gdzie było moje nazwisko  lub nazwa portalu dla mieszkańców wspolnerazem. pl, którego jestem współzałożycielem. Doszło do tego, że organizacje pozarządowe obawiały się współpracy ze mną,

ze względu na ryzyko utraty funduszy lub „gniew”rządzących.

Moje propozycje współpracy z lokalnym  PO, w tematach piaseczyńskich były obśmiewane, upolityczniane i  blokowane. Kuriozalnym dla mnie był brak decyzji burmistrza wywodzącego się z PO, aby wywiesić w szkołach podstawowych i gimnazjach plakatów z akcji współorganizowanej przez portal wspolnerazem.pl  z powiatową policją w temacie „Bezpieczna droga do szkoły”. Wybrano rywalizację partyjną i utrzymanie wpływów ponad bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Czarę goryczy przelały wyniki  wyborów do struktur powiatowych i gminnych piaseczyńskiej Platformy Obywatelskiej. Były nadzieje, że wygra opcja spokojna, wyważona, budująca kapitał na zgodzie, współpracy, otwartości i transparentności. Niestety wygrała grupka ludzi, która buduje swoją siłę w oparciu o konflikt, zastraszenie, manipulacje i wymuszone posłuszeństwo.

Nadrzędnym celem liderów obecnie rządzących w Piasecznie jest realizacja głównie swoich celów i utrzymanie się przy władzy. Brak jest długofalowej  strategii  dla Piaseczna, która ustępuje strategii pod tytułem co wystarczy zrobić, gdzie i z kim, aby zdobyć poparcie w kolejnych wyborach.

Długo wierzyłem (może zbyt długo) w to, że razem z PO możemy zmieniać Piaseczno na lepsze. Po wyborach powiatowych nie widzę takiej możliwości, dlatego zdecydowałem się odejść z Platformy Obywatelskiej.

Wziąłem na siebie odpowiedzialność bycia radnym by reprezentować mieszkańców – w tej kwestii nic się nie zmienia, nadal pozostaję do Państwa dyspozycji i zapraszam do współpracy.

Z wyrazami szacunku

Piotr Kandyba

 

 

źródło: http://piotrkandyba.blogspot.com/2013/10/postanowiem-odejsc-z-platformy.html

Comments

comments