Jednak były nawet dwa niedźwiedzie. Mieszkańcy zrobili zdjęcia.

Cóż się dzieje w tym Konstancinie, okazuje się, ze to najbardziej zróżnicowana gmina pod względem występujących tam zwierząt w naszej okolicy. Jeszcze niedawno całą Polskę obiegła informacja, że grasuje tam wielki wąż. Miejscowi mówili, że siedzi on na Urzeczu od dawna, a mieszkańcy okolicznych wsi zwą go Kaa. Minęły dwa lata, sprawa ucichła i pojawił się kolejny bohater Rudyarda Kiplinga, tym razem był to prawdopodobnie Baloo. Niedźwiedź, który od dwóch lat w okolicy poszukuje węża. Jak twierdzi Policja mógł udać się w kierunku Konstancina zwabiony np. jabłkami.

Jak wynika z dostępnych materiałów, obywatele Ukrainy i Uzbekistanu po północy odbywali osobno tradycyjne spacery w swoich  3 samochodach zachwycając się nocnym krajobrazem. Oczywiście żaden z nich się nie znał, a w okolicy przejeżdżali przypadkiem „z tragarzami” jakby to powiedział klasyk. Oczywiście jeśli przypadkowe spotkanie trzech obcokrajowców, przypadkowo przejeżdżających nocą nikogo nie dziwi, bo w okolicy od czasu do czasu tacy spacerowicze pojawiają i dochodzi nocą do kolizji, to dziwny był  wątek niedźwiedzia, który spowodował kolizję.

Okazuje się, że jedną fotografię zrobili miśkowi dwaj górale z Góry Kalwarii. Nie jest to zwykły niedźwiedź, ale biały, głodny misiek, który zarabia na życie robiąc sobie zdjęcia w Górze Kalwarii i Krzakach Czaplinkowskich. Ze względu na małą ilość turystów w czasie pandemii i co jest z tym związane słabych zarobków postanowił powędrować do Konstancina, gdzie po drodze doszło do zdarzenia. Dużo bardziej niepokojące są informacje mieszkańców Gassów, którzy zauważyli  zupełnie innego niedźwiedzia i mężczyznę, który przepłynął Wisłę z kierunku wschodniego.  Jak informuje Policja, sprawa jest rozwojowa. 🙂

 

 

 

fot. 1. Dwóch Górali z Góry Kalwarii z niedźwiedziem, okolice ośrodka Brzanka

 

fot. 2 Wisła w okolicach Gassów, mężczyzna na niedźwiedziu przeprawia się przez rzekę.

 

 

 

Zobacz także

Oryginalna informacja na stroni KPP w Piasecznie 

oraz

poszukiwany od dwóch lat wąż.

 

Wąż, pociąg, guziec, kangur czyli exuvium w krzakach

 

 

 

Comments

comments