DRUM FITNESS w JÓZEFOSŁAWIU

Jeśli od dawna marzysz o zostaniu perkusistką lub po prostu chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, przyjdź na Drum Fitness – otwarte warsztaty perkusyjne dedykowane dziewczynom.
Właśnie dla kobiet zgrana sekcja rytmiczna, Agnieszka Trzeszczak i Zuzanna Ossowska, organizują bezpłatne zajęcia, na których wszystkie dziewczyny, niezależnie od wieku i muzycznych doświadczeń, mogą usiąść za bębnami.

„Pora zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Właśnie po to stworzyłyśmy przestrzeń, gdzie w przyjaznej atmosferze dziewczyny mogą spróbować gry na perkusji i sprawdzić się na muzycznym polu – mówią twórczynie inicjatywy. „Zamiast zaczynać nauczanie od skomplikowanych zasad technicznych, koncentrujemy się na jednym celu: pokazaniu, że na perkusji może grać każdy. Gwarantujemy, że po godzinie zajęć, wszystkie uczestniczki zagrają z nami swój pierwszy rytm na perkusji” – dodaje Agnieszka, pomysłodawczyni metody szybkiej nauki gry.

O potrzebie inicjatywy świadczy fakt, że na pierwszą edycję bezpłatnych warsztatów, która odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku, zapisało się ponad 300 kobiet w wieku od 16 do 68 lat. Od tego czasu Agnieszka i Zuza nie tylko prowadzą regularne kursy perkusyjne, ale także podróżują po Polsce, zachęcając do grania na perkusji coraz większe grono kobiet. Zajęcia odbyły się m.in. w Zielonej Górze i Szczecinie a w planach są kolejne miasta.

Najbliższa edycja warsztatów Drum Fitness odbędzie się w sobotę 6 października w Józefosławiu, przy ulicy Ogrodowej 6 o godzinie 16.00.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, wystarczy zarejestrować wejściówkę na stronie: www.drumfitness.pl

Organizatorem warsztatów są: Fundacja Groove of Life i Drum Academy

Patronat medialny MojePiaseczno.pl

Plakat Drum Fitness Józefosław

 

Comments

comments