Zakaz lotów, w tym dronów do 01 października – komunikat

W celu stworzenia warunków do zapewnienia bezpieczeństwa w polskiej przestrzeni powietrznej podczas konferencji Komitetu Wojskowego NATO Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zwróciło się z wnioskiem do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej o wyznaczenie rejonów ograniczeń w polskiej przestrzeni powietrznej w terminie 27.09 – 01.10.2018 r.
Polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wprowadziło całkowity zakaz lotów prywatnych dronów oraz  smigłowców w promieniu 55 kilometrów od miejsca obrad NATO. Ograniczenie ma potrwać do 1 października do godziny 14:00.

Zakaz lotów obejmuje wszelkiego rodzaju drony, bez względu na ich wielkość oraz wagę.

Zakaz obejmuje koło o promieniu 55 kilometrów ze środkiem w hotelu Hilton w Wawrze przy ul. Skalnicowej, gdzie odbywa się konferencja NATO.

Komitet ma debatować nad gotowością, reakcją i modernizacją NATO, a także nad wytycznymi dla przyszłych ćwiczeń. Spotkanie, jedno z trzech odbywających się każdego roku, odbywa się w Warszawie, aby uczcić 100 lat organizacji niezależnej polskiej armii. W przyszłym miesiącu Norwegia i Islandia będą gospodarzem ćwiczenia NATO Trident Juncture 18, w którym udział weźmie 40 000 uczestników, 130 samolotów i 70 statków z ponad 30 krajów.

KK

Więcej informacji:

Komunikat Dowództwa Operacyjnego

http://www.do.wp.mil.pl/artykuly/aktualnosci/2018-09-24-komunikat-rejon-ograniczenia-lotow-l/

Informacja

http://www.geekweek.pl/news/2018-09-27/nad-warszawa-pojawil-sie-superdron-nato-ktory-zniszczy-wszystkie-male-drony/

Informacje dla pilotów

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/ograniczenia-przestrzeni-powietrznej-w-zwiazku-z-konferencja-nato

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments