Bitwa o Szwecję

Gdy oglądam takie filmy robi to na mnie takie samo wrażenie jak przejazdy Wojska Polskiego. Tak jak polscy żołnierze walczyli o Anglię, tak polscy strażacy walczą o Szwecję.

Wyjazd polskich strażaków do Szwecji, a zwłaszcza filmy nagrane prze witającą ich ludność pokazuje, że tak naprawdę strażacy chyba w każdym kraju są najbardziej szanowaną służbą. Wydaje mi się, sam głośny przejazd przez szwedzkie miasteczka i gorące powitanie polskich chłopaków działa na nich motywująco, a jednocześnie pozwala na obniżenie poziomu stresu, bo oni wiedzą gdzie jadą, że nie będzie to wylanie piany na festynie, tylko bardzo ciężka praca. Będą jak co dzień narażeni na potężne niebezpieczeństwo poparzenia lub śmierci. Sygnały, światła, potężne wozy bojowe i przejazd z uśmiechem na twarzy to taka trochę polska ułańska fantazja.


Gdy oglądam takie filmy robi to na mnie takie samo wrażenie jak przejazdy Wojska Polskiego. Tak jak polscy żołnierze walczyli o Anglię, tak polscy strażacy walczą o Szwecję. Niech wrócą szczęśliwie w takiej samej liczbie jak wyjechali.

A jednocześnie pamiętajmy o naszych strażakach zarówno zawodowych, jak i ochotnikach z terenu całego Powiatu Piaseczyńskiego, dziękuję za wasze poświęcenie.

Boże błogosław wszystkim strażakom.

Comments

comments