POLICJANCI Z GÓRY KALWARII POSZUKUJĄ SPRAWCY ZNISZCZENIA PASIEKI

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia uli i zabicia siedmiu pszczelich rodzin. Pasieka znajdowała się na terenie Lasów Państwowych w okolicy miejscowości Tomice. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Górze Kalwarii tel. 22 60 45 880. Informacje można także przekazać mailowo.26 grudnia br. do komisariatu policji w Górze Kalwarii wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniu siedmiu uli, w których znajdowały się pszczoły. Tego smutnego odkrycia dokonał właściciel pasieki. Z siedliska pszczół zostały tylko połamane ścianki „domków”. Ramki z zawartością oraz owady znalazły się na ziemi.

Wyrzucone z uli pszczoły zginęły z powodu uszkodzeń lub wychłodzenia. Straty, jakie poniósł właściciel są tu nie tylko materialne. Dla hodowcy strata każdej pszczelej rodziny jest szczególnie bolesna.

Od lat obserwujemy masowe wymieranie pszczół z powodów zmian w środowisku naturalnym, tym bardziej bulwersujące jest bezsensowne i niezrozumiałe niszczenie pasiek i zabijanie tych pożytecznych owadów.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców tego czynu prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Górze Kalwarii tel. 22 604-58-80. Informacje można również przekazać mailowo na adres oficer.prasowy.piaseczno@ksp.policja.gov.pl

Comments

comments