Jak waszym zdaniem powinny regulować sprawę aborcji polskie przepisy – wyniki sondy

Jak waszym zdaniem powinny regulować sprawę aborcji polskie przepisy – wyniki sondy

31 października 2020 Wyłączono przez MojePiaseczno

Zamieszanie, które nastało wraz opublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zgodności jednej z przesłanek aborcyjnych z Konstytucją RP spowodowało, że w grupie Moje Piaseczno uruchomiliśmy sondę i zapytaliśmy mieszkańców, jakie jest ich zdanie. W sondzie dotychczas wzięło udział 604 osoby. 

Podsumowując wyniki sondy stwierdzić można iż 400 osób spośród głosujących co stanowi 66,23% głosujących jest za utrzymaniem dotychczasowego stanu tj. aborcja na zasadach sprzed wyroku Trybunału Konstytucyjnego. 7,12% tj. 43 osoby uważa, że aborcja powinna być dokonywana tylko w ściśle określonych przypadkach uszkodzenia płodu potwierdzonych badaniami. 134 osoby stanowiące 22,19% głosujących opowiada się za aborcją na życzenie. 3,97% tj 24 osoby biorące w  głosowaniu jest za całkowitym zakazem aborcji.

Sonda jest dobrowolna, publiczna i wziąć w niej udział mogą wszystkie osoby bez względu na wiek, poglądy, przekonania  religijne lub działalność polityczną. Bez względu na jej wyniki należy szanować wszystkie poglądy. Poniżej wykresy dotyczące sondy. Podzielone zostały ze względu na konkretne wybory oraz ze względu na płeć głosujących. 70% głosujących to kobiety, a 30% mężczyźni. Jak w konkretnych opcjach rozkładały się głosy zobaczyć można poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też:

25.10.2020 Czy tylko o prawo do aborcji chodzi?  HOT !!!

27.10.2020 Jak twoim zdaniem powinny wyglądać przepisy o aborcji? [sonda]

31.10.2020 Licznik zachorowań w okolicy dobił dziś do 1500 osób HOT!!!

 

Comments

comments