Wasza opinia o kandydatach na Prezydenta z komentarzy :)

Niemal pod każdym postem pojawiają się wpisy dotyczące wyborów. Jest mnóstwo kont trolujących oraz komentarze zaangażowanych wyborców. Wielu z nich zamienia tylko nakładki na profilowych zdjęciach i raz są za Kidawą, raz za Trzaskowskim a raz za dzikami. Druga grupa stoi murem za…  w zależności od potrzeby za dzikami, za tęczą, elfami lub popiera kuce z bronksu  i ich królową. Nie należy też zapominać nakładkach krwistych niczym amerykański befsztyk bo tak walczą o siebie prawicowi patrioci Bosaka oraz Dudy, jakby patriotyzm był zależny od partii.

O ciśnienie krwi wyborców dbają media niemieckie polskie oraz amerykańskie oraz informacje z Brukseli i Moskwy zaniepokojonej budową przekopu mierzei wiślanej, którym to pontony i kajaki NATO przepłyną do Rosji niszcząc jednocześnie uprawy ryżu. Jeśli jeszcze ktoś nie zauważył to na słupie kilometrowym pod Pałacem Kultury imienia Józefa Stalina w Warszawie odległość do Brukselii i Moskwy jest jednakowa. Wg teorii spiskowych to taki symbol 🙂

Prawda jest taka, że zwykły zjadacz chleba zaczyna interesować się polityką, gdy nie ma co do gara włożyć, lub ktoś chce mu zafundować przymusową dietę. Z braku klasy średniej w tym kraju jest jak jest i wszyscy lgną jak świnie do żłoba nie rozumiejąc, że klasa średnia to nie ci co zarabiają średnią krajową, ale ci co do tego żłoba iść nie muszą bo są niezależni finansowo. Nie są to też ci którzy aby zdobyć lokalną mała władzę zabierają emerytów na film o przekrętach kościele tuż przed wyborami. Nie da się ukryć,  że jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie zanim taka klasa powstanie, choć wcale nie trzeba spodziewać iż nastąpi to szybko, skoro nawet mamy problem w tym kraju z intelektualistami, których można naprawdę łatwo policzyć.

Nawet w tak ciężkim czasie pandemii nie ma zgody. Zarówno na szczeblu europejskim, krajowym, jaki i samorządowym. Przypomina mi się fragment z Dnia Świra i mam wrażenie, że nadal ten dzień świra trwa.

Ludzie nie wiedzą, że utrzymują ponad 1.000 000 urzędników i każdy takiego swojego urzędnika musi wyżywić ubrać, dać mu nagrody, nowe biurko, komputer… ale kogo to obchodzi. Przecież nikt nigdy nie zmniejsza biurokracji. I taki Rząd, czy samorząd po każdych wyborach puchnie nowymi stanowiskami. Tu należy szukać oszczędności, bo czy urzędnicy tworzą nowy pieniądz? Jaki wpływ na wasze życie ma 20 wicepremierów czy 3 wiceburmistrzów? Może gdyby ich nie było nie trzeba byłoby likwidować jakiejś linii autobusowej lub gasić latarni po 21 jak to ma miejsce w wielu gminach.  Przecież nawet w trakcie wyborów co i raz woła się, że rodziny kradną pobierając 500+ lub 13 emeryturę. Nie zazdroszczę i ciesze się jeśli inni się cieszą i im to pomaga w życiu. Przecież spora ilość rodaków po taka pomoc wyjechała na zachód. Nasuwa się pytanie kto kradł te pieniądze przez niemal 30 lat gdy takich programów nie było? 🙂

Nie dajmy się manipulować żadnej partii, bo politycy odejdą, a skłócony naród pozostanie. Chociaż wielu mówi, że warto zobaczyć kto co obiecuje, bo może da więcej niż poprzednik.

Jeśli ktoś chce wygrać wybory musi zacząć mówić innym językiem. Przestać gardzić osobami, które nie są tak silne, które nie radzą sobie tak dobrze w życiu jak politycy. Nie gardzić ich pochodzeniem, statusem społecznym, wykształceniem, zarobkami czy tym, że mają inne tablice rejestracyjne lub nie jeżdżą nowym SUVem. Co uprawnia do negowania lub ośmieszania ludzi? To, że są wierzący, że chcą aby monstrancja przejechała w pobliżu ich domów to coś złego? Kto każe śmiać się z ludzi którzy walczą o prawa psów, kotów lub negujących zamienianie zieleni na beton? Każdy z nas jest inny, jednak mieszkając obok, współpracując a nie dzieląc możemy osiągnąć więcej.

Ale wracając do milszych klimatów, poniżej trochę opisów kandydatów na Prezydenta. Takie słowa można znaleźć np pod postami w stylu „Gdzie w Piasecznie kupię kran? 🙂

O to najciekawsze z nich zbierane skrupulatnie. Spośród wypowiedzi internautów pod postem o wyborach wyciągnięte zostały najczęściej powtarzające się oraz nie będące wulgarnymi. Jeśli się z nimi nie zgadzasz pisz do ich autorów, Prezydenta Polski, Prezydenta Warszawy, TVNu, TVP, ONZ, Bundestagu lub bezpośrednio do Moskwy lub po prostu nie czytaj tylko zamknij stronę.

Rafał Trzaskowski

Pozytywne: Wykształcony i znający języki. Jest lepszy od Kidawy Błońskiej bo jest mężczyzną. Popiera prawa ruchów LGBT. Ma poparcie radnych POKO w Piasecznie. Będzie dobrym prezydentem aby odsunąć Pis od władzy. Wycofa wszystkie kosztowne programy socjalne PiS. Zadba o przedsiębiorców. Wprowadzi euro. Pozbędzie się amerykanów z Polski i umocni przyjaźń z Rosją i Niemcami. Zlikwiduje przekop mierzei i zakaże rozbudowy lotnisk w Polsce. W razie kryzysu w Czajce przyjął pomoc rządową bo umie współpracować. Odwiedził naszych radnych i jego sympatyków.

Negatywne: Uczeń Sorosa, Ma wokół siebie dużo agresywnych lub mało inteligentnych osób. Nie odcina się od powiązań z Platformą obywatelska. Nie ma program wyborczego. Prezydent nie dla plebsu. Nie potrafi zarządzać w sytuacjach kryzysowych miastem, zapomniał o mieszkańcach kamienic. Zbyt duże powiązania ze starym układem. Krzyczy gdy przemawia. Mówi tylko jak pokonać Pis, nie ma oferty co chce zrobić dla ludzi innych niż dobrze wykształceni z dużych miast. Stawia Unię Europejską ponad Polską. Chce zakazać polakom diesli i samochodów nie oferując alternatywy w podobnej cenie i zasięgu. Nie pamięta o tym co mówiono na taśmach. Jego Partia kabluje na Polskę. Ni potrafi być bezpartyjnym prezydentem Warszawy.

 

Krzysztof Bosak

Pozytywne: Młody i wykształcony. Świetny mówca. Kocha Polskę. Rozumie młody elektorat patriotyczny. Prawicowe i wolnościowe poglądy. Nie zgadza się z opiniami elektoratu lewicowego i liberalnego, że Polacy z flagami to faszyści. Doskonale zna historię Polski. Nie zgadza się aby Polacy byli traktowani jako tania siła robocza w planie Mitteleuropa (czyt. Unia Europejska).

Negatywne: Kiepska prezencja. Powiązania z ONR. Mało zarabia. Ściąga młodzież. Nie zgadza się z Dudą. Nie zagłosuje na Rafała.

 

Kosiniak Kamysz

Pozytywne: Ma spory elektorat PSL w Piasecznie. Zna Janusza Piechocińskiego byłego Posła z okolicy.

Negatywne: Brak wyrazistości, słaby program, niby w POKO a jednak osobno, uczeń starych PSLowców

 

Biedroń Robert

Pozytywne: Popiera prawa ruchów LGBT. Cieszy się gdy mówi. Miły z wyglądu.

Negatywne: Nie rozumie problemów osób LGBT w Gminie Piasecznie, brak oferty dla osób spoza środowiska LGBT

 

Andrzej Duda

Pozytywne: Wykształcony, przemawiający bez kartki i potrafiący rozmawiać bez tłumacza. Z jednej strony postrzegany jako najlepszy dotychczasowy Prezydent, który doprowadził do wprowadzenia wielu programów pomagających emerytom i oraz rodzinom. Za jego kadencji przestano odbierać dzieci rodzinom, ze względu na biedę, doprowadził do tego, że Polacy mogą wyjeżdżać do USA nie będąc traktowani jak przez ostatnie 30lat jako potencjalni uchodźcy. W jego programie najważniejsza jest Polska oraz obywatele polscy. Za jego kadencji ludzie przestali zarabiać 5zł za godzinę pracy. Doskonale reprezentuje interesy Polski na zewnątrz. Nie pozwolił na sprzedaż Orlenu, Lotu.

Jest za tym abyśmy byli silnym gospodarczo i militarnie państwem. Dzięki Prezydentowi osoby poniżej 26 roku mogą zarobić bez podatku do 86000 i nie muszą wyjeżdżać pracować na zmywaku.

Negatywne: Mało wyrazisty. Długopis. Zbyt powiązany z Pisem. Polska jest dla niego ważniejsza niż Unia Europejska. Nikt z radnych POKO nie lubi Dudy. Woli Amerykanów niż Niemców. Pisior, jak mówi robi dziwne miny. 

 

Szymon Hołownia

Pozytywne: Znany z TVNu, Dobry prowadzący programy rozrywkowe. Ma pomysł na Polskę. W przeciwieństwie do spotkania z MKB z lokalnymi działaczami na spotkanie mogli wejść też zwykli mieszkańcy. Fajne spotkanie

Negatywne: Jest jak Palikot lub Petru i jeśli nie wygra z pewnością poprze w drugiej turze Trzaskowskiego. Zbieracz głosów. Pojawił się nagle i bez spójnej koncepcji na wizję państwa. Płacze czytając Konstytucje. Nie ma studiów i doświadczenia międzynarodowego.

 

Może się okazać, że za kilka dni poglądy się zmienią i nagle wszyscy na parę godzin zaczną być wierzącymi i pod tęczowym sztandarem śpiewając odę do radości oraz hymn polski polecą LOTem wraz z oficerami SB zwiedzić przekop mierzei wiślanej pozdrawiając machaniem czapki rosyjskie kutry torpedowe na których z uśmiechem witać będą ich żołnierze USA jedząc tradycyjne północnokoreańskie syte potrawy.

KKJK

 

P.S. Przespałem wybory?

 

 

 

 

 

Comments

comments