Zatrzymaj się i żyj

Kampania społeczna bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. po raz kolejny została poprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo- drogowych i świadomości społecznej dotyczącej przestrzegania prawa i zachowania ostrożności.

„Zatrzymaj się i żyj”
Przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z policjantami z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei uczestniczyli w kolejnej odsłonie kampanii społecznej „Zatrzymaj się i żyj!”.

Ta trwająca od 2005 roku kampania, to więcej niż zwykła akcja. Dzięki wspólnym wysiłkom obserwujemy nie tylko stopniową zmianę zachowania kierowców, ale również obiektywne relacje prasy z wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych, których sprawcami są przede wszystkim kierowcy. Niestety nadal na przejazdach zdarzają się sytuacje, które bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowi często wielu osób.

W Zalesiu Górnym tylko w ostatnich miesiącach policjanci interweniowali w dwóch przypadkach, gdzie kierowcy pojazdów pomimo opuszczonych rogatek i włączonej sygnalizacji świetlnej próbowali wjechać na przejazd. Nadrzędnym celem kampanii jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na terenach kolejowych.

Z policyjnych informacji wynika, że każdego roku na przejazdach dochodzi do 200-250 kolizji i wypadków w których ginie kilkadziesiąt osób.

Bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie „dzikich przejść”jest wspólną sprawą wszystkich, którzy mogą mieć na nie wpływ: Kolei, Policji, Administracji i Samorządów.

Js/PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Comments

comments