ZATRZYMANO 38- LATKA PODEJRZEWANEGO O DOKONYWANIE SYSTEMATYCZNYCH KRADZIEŻY W MARKECIE BUDOWLANYM

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 38- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonywanie licznych kradzieży w marketach budowlanych. Metoda działania okazała się bardzo prosta. Oficjalnie kupował tanią rzecz, lecz o znacznym rozmiarze co umożliwiało mu wjazd na teren magazynu. Jednak tu w przygotowanym schowku w miejscu koła zapasowego umieszczał szlifierki, pilarki i inne elektronarzędzia. Część skradzionych przedmiotów już odzyskano.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze z wydziału prewencji z Piaseczna ustalili, że 38- letni mężczyzna zajmujący się remontami domów może mieć związek z kradzieżami elektronarzędzi w jednym z tutejszych marketów budowlanych.

Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły nie tylko do jego zatrzymania, które stało się tuż po tym jak ze składu budowlanego wyjechał swoim samochodem wywożąc w skrytce po kole zapasowym szlifierkę. Odzyskano również kilkanaście pilarek, wiertarek i innych elektronarzędzi, które przechowywał we własnym domu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wchodząc do sklepu kupował tanią rzecz lecz o dużym rozmiarze co umożliwiało mu następnie wjazd na teren magazynu. Tam jednak wcześniej chował interesujący go towar i umieszczał w skrytce przed opuszczeniem sklepu.

Straty nie zostały jeszcze dokładnie wycenione, jednak urządzenia i sprzęt zabezpieczony w jego mieszkaniu jest o wartości kilku tysięcy złotych. Za kradzieże nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej.

 

Comments

comments