Odpowiedzialność karna nieletnich i bezpieczeństwo w ruchu drogowym z elementami udzielania pierwszej pomocy to tylko niektóre tematy, jakie poruszali policjanci na zajęciach z młodzieżą w Zespole Szkół Publicznych przy ulicy Głównej w Piasecznie. Także w Szkole Podstawowej w Mysiadle zajęcia z najmłodszymi uczniami poprowadził dzielnicowy z Lesznowoli.

 

W dwóch godzinach zajęć lekcyjnych, których tematem była odpowiedzialność karna nieletnich łącznie wzięło udział ponad 80 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych im „ Tadeusza Zawadzkiego” w Piasecznie. Gimnazjaliści mogli usłyszeć nie tylko o konsekwencjach prawnych za popełnione czyny karalne, ale również zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy i właściwym reagowaniem na sytuacje kryzysowe. Omówiono także przypadki zdarzeń drogowych z udziałem młodych osób. Zajęcia prowadzili policjanci z Piaseczna; dwaj dzielnicowi st.sierż. Grzegorz Dębski, sierż. Tomasz Trawiński oraz kom. Jarosław Sawicki.

 

Również wczoraj, po raz kolejny już w tym roku dzielnicowy z Lesznowoli asp. Kamil Woźniak przeprowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych. 70 uczniów klas „0” i pierwszych ze Szkoły Podstawowej w Mysiadle, uczestniczyło w lekcjach podczas których omawiano między innymi bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z obcymi osobami, a także sposoby zachowania wobec zwierząt.

 

W obu szkołach funkcjonariusze omówili również zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych.

Strona używa cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem