Przed kilkoma dniami po włamaniu do sklepu, za sprawcą prowadzony był policyjny pościg. Lecz poruszający się na motocyklu podejrzewany zdołał zbiec, okazało się, że jego pojazd miał skradzione tablice rejestracyjne. Jednak dzięki prowadzonej pracy operacyjnej 33- letni mężczyzna podejrzewany o dokonanie tego przestępstwa został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego z Piaseczna.


W dniu 30 marca do jednego ze sklepów w powiecie piaseczyńskim dokonano włamania. Sprawca podważył roletę zabezpieczającą i dostał się do wnętrza sklepu. Po dokonanej kradzieży z miejsca odjechał motocyklem. Policjanci z wydziału kryminalnego za sprawcą prowadzili wówczas działania pościgowe, jednak z uwagi na bezpieczeństwo innych uczestników, oraz zagrożenia jakie swoją jazdą powodował motocyklista odstąpiono od dalszych działań pościgowych.

Po sprawdzeniu tablic rejestracyjnych motocykla okazało się, że kilka dni wcześniej zostały one skradzione z innego jednośladu.

Nie przeszkodziło to jednak policjantom z wydziału kryminalnego w innych ustaleniach operacyjnych dzięki którym wczoraj późnym wieczorem do policyjnej celi w Piasecznie trafił 33- latek podejrzewany o dokonanie włamania i kradzieży w dniu 30 marca br.

Jak wynika z policyjnych ustaleń w przeszłości mężczyzna odpowiadał już za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze nie wykluczają, że może on mieć związek także z innymi przestępstwami, jakie miały miejsce na terenie powiatu piaseczyńskiego w ostatnim czasie.

Strona używa cookies

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem